piątek, 8 sierpnia 2014

WSTĘPNY PROGRAM WYBORCZY MARIUSZA LEONIAKA (LEONA) NA MIASTO WYSOKIE MAZOWIECKIE I POWIAT WYSOKOMAZOWIECKI

1.LIKWIDACJA STRAŻY MIEJSKIEJ WYSOKIEM MAZOWIECKIEM JEST TYLKO KWESTIĄ CZASU !
Jednym z wielu postulatów Mariusza Leoniaka jest likwidacja Straży Miejskiej. Straż Miejska w naszym mieście daje złudne poczucie bezpieczeństwa, strażnicy nie posiadają takich uprawnień jak policja (chociaż tak się zachowują), w poważniejszych sytuacjach, jedyne co mogą zrobić, to wezwać policję, która przeprowadza interwencję. Dublowanie służb mundurowych na naszym terenie może doprowadzić do powstania państwa policyjnego, ograniczającego wolność mieszkańców. Ponadto utrzymanie Straży Miejskiej kosztuje mieszkańców miasta 263 600 zł; jest to kwota, jaką Rada Miasta przeznaczyła na utrzymanie Straży Miejskiej na rok 2014. W Wysokiem Mazowieckiem pracuje czworo strażników oraz komendant. Po zlikwidowaniu Straży Miejskiej, mogą oni znaleźć zatrudnienie w policji lub w ochronie mienia.
Środki uzyskane z likwidacji Straży Miejskiej, Mariusz Leoniak proponuje przeznaczyć na realizację dwóch przedsięwzięć. Jednym z nich jest rozbudowanie i zmodernizowanie obecnego monitoringu na terenie miasta, szczególnie w miejscach podwyższonego ryzyka. Drugim przedsięwzięciem, bardziej szlachetnym jest utworzenie nowych miejsc pracy, na przykład poprzez stworzenie Spółdzielni Socjalnej, która przejmie prace dotychczas wykonywane przez spółkę ZWKiEC, takie jak opieka nad zielenią miejską, odśnieżanie w okresie zimowym, sortowanie butelek pet. Praca ta będzie dedykowana dla osób wykluczonych społecznie i niezaradnych życiowo, dla osób z problemem alkoholowym, karanych, długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych.
Spółdzielnia Socjalna będzie utrzymywać się sama, a nawet przynosić dochody, świadcząc odpłatne usługi mieszkańcom miasta i powiatu, na przykład koszenie trawników, odśnieżanie posesji i wjazdów w okresie zimowym, pomoc przy zakładaniu i pielęgnacji ogródków warzywnych, rozładunek węgla, rąbanie drzewa na zimę, wykonywanie innych prac przydomowych, takich jak malowanie płotów, naprawienie cieknącego dachu, rynny itp., pomoc przy porządkowaniu posesji, opieka osobami starszymi, robienie im zakupów, czyszczenie pomników na cmentarzu.
Spółdzielnia Socjalna ma działać w ścisłej współpracy z Ośrodkiem Opieki Społecznej w zakresie opieki osobami starszymi oraz pomocy osobom w ciężkiej sytuacji życiowej, a także w ścisłej współpracy z Sądem (z Kuratorami Sądowymi) w zakresie pomocy osobom karanym w powrocie na łono społeczeństwa oraz odpracowywania godzin społecznych.
Praca w spółdzielni i jej utworzenie przyniesie wiele korzyści nie tylko członkom spółdzielni, ale również ich rodzinom oraz lokalnej społeczności. Taka forma zatrudnienia pozwoli wielu ludziom powrócić na rynek pracy i łono społeczeństwa, a takie wartości są bezcenne dla nas wszystkich.
Mariusz Leoniak,
2.Budowę placów zabaw dla Dzieci lokatorów mieszkań socjalnych i komunalnych ma osiedlu Targówek przy ulicy Przechodniej i kościelnej, Jutrzenka ul Jankweskiego i Wspólnej, oraz przy Ul Białostocka
3. Utworzenie stref lub podstref ekonomicznych i przemysłowych na terenach po starym lotnisku przy ul. Warszawskiej w Wysokiem Mazowieckiem. Umożliwi to rozwój naszego miasta i stworzenie nowych miejsc pracy, a co za tymi idzie zatrzymanie migracji młodzieży i całych rodzin do innych miast i państw, w celu poszukiwania pracy i polepszenia swojego bytu.
4. Budowa mieszkań komunalnych i socjalnych na terenach po starym lotnisku przy ul. Warszawskiej. Ta lokalizacja i zmiany zagospodarowania przestrzennego jest niezbędna, aby uniknąć utworzenia osiedla socjalno-komunalnego typu getto przy ul. Przechodniej i Kościelnej, na terenie Targowiska Miejskiego (targowicy), takie skupiska powodują sztuczny podział między ludzkie na warstwy społeczne, co jest przyczyną tarć społecznych. Takie rozwiązanie zapewni i zwiększ bezpieczeństwo lokalnych wspólnot, jest to uniknięciem tworzenia tak zwanych gett XXI wieku , od takich takich rozwiązań odchodzą wszystkie miasta na świecie, dzięki tej lokalizacji unikniemy stworzenia getta w centrum miasta, w ten sposób zmienimy standardy życiowe i zwiększymy bezpieczeństwo mieszkańców, w którym są starcia społeczne, na tle socjologicznym, różne warstwy społeczne i unikniemy utworzenia getta, dzięki temu możemy dokonać skoku cywilizacyjnego. ze względów socjologicznych pozwoli młodym ludziom lepszy start
5. Wybudowanie szaletów publicznych, z zapewnionymi mediami, według obecnych standardów, ewentualnie postawienie kabin przenośnych typu TOY-TOY w parkach, przy każdym placu zabaw dla dzieci. Koszt inwestycji wybudowania nowoczesnych szaletów publicznych zwraca się po kilku latach względem kosztu wynajęcia kabin przenośnych. Dodatkowo budowa szaletów miejskich jest inwestycją jednorazową, która zostaje na lata, podnosząc przy tym standard życia mieszkańców i zwiększając prestiż miasta. Jest też oznaką postępu cywilizacyjnego.
.
6..Utworzenie budżetu obywatelskiego - jest to 1% z rocznego budżetu miasta, powiatu i gminy na inicjatywy społeczne, z którego będą realizowane wybrane projekty osób prywatnych i organizacji pozarządowych, dotyczące zmian dotyczących miasta lub jego mieszkańców, takie jak na przykład: zbudowanie miejsca rekreacyjno integracyjnego na Targowisku Miejskim (Targowicy) na podobieństwo Echa Lasu lub Spółdzielni Socjalnej a nawet darmowy internet Wi-Fi np. Na osiedlu Targówek itd.
7. Utworzenie spółdzielni socjalnej dla osób nieprzystosowanych, wykluczonych i nie przystosowanych społecznie, która ma zajmować się aktywizacją społeczno – zawodową tych osób, co wpłynie na przywrócenie ich do funkcjonowania w społeczeństwie, poprawi ich sytuację życiową i finansową, przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia i poprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecie.
8. Budowa i lokalizacja amfiteatru (Muszli Koncertowej), skate-parku i terenów rekreacyjnych, podłączenie sieci Wi-Fi na Osiedlu Targówek plac Targowiska Miejskiego przy ulicy Kościelnej i Przechodniej, z pozostawieniem dotychczasowej funkcji i statutu tego terenu jako placu targowego który to jest naszym dziedzictwem historycznym i społecznym.
Budowa naturalnych ekranów dźwiękochłonnych (np. żywopłoty, iglaki) oraz zwrócenie uwagi na rosnący problem związany z nadmiernym natężeniem ruchu kołowego TIR-ów na ulicach Podlaskiej i Przechodniej w Wysokiem Mazowieckiem, skutkującym uciążliwym hałasem, zbytnią eksploatacją dróg, prowadzącą do ich wyniszczenia oraz emitowaniem przez samochody osobowe i TIR-y szkodliwych ilości spalin
9.Reaktywację imprez sportowych na stadionie miejskim i otwarcie stadionu dla mieszkańców naszego miasta i powiatu.
10. Możliwość odrobienia na cel miasta i spółdzielni mieszkaniowej, zadłużenia za czynsz i opłaty lokalowe socjalnych, komunalnych, spółdzielczych, osobą które chwilowo utraciły pracą.
11.Postawienie barierek ochronnych typu ? przy Szkole Podstawowej, od strony ulicy ul. 1 mają jaki również przy wszystkich szkołach w miesicie i powiecie . Musimy dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci i ludzi .
12.Miejski Dom Kultury Wysokiem Mazowieckiem Nie Spełnia Oczekiwani Mieszkańców ani nie trafia do młodzieży dom kultury żyje kultem a nie kulturą .Proponujemy zmiany takie jak wprowadzenie naszego miasta w następne stulecie zaczniemy od powołania menadżera od spraw który który to zadba o promowanie naszego miasta w dziedziny kultury i sztuki a ta grze o repertuar i rozwój kultury w naszym miesicie i powiecie poprzez utworzenie wojewódzkiej bazy danych o zasobach kulturalnych w naszym miesicie, powiecie i regionie
Z Poważaniem
Mariusz Leoniak (LEON)

2 komentarze:

Dziękujemy bardzo za komentarz Redakcja Wysokie Mazowieckie info