Wysokie Mazowieckie info informuje o? Mieszkanie plus - nowy rządowy program budowy mieszkań na wynajem Już od 2019 roku każdy będzie mógł wynająć tanio lokal, który z czasem wykupi na własność.
W ramach programu „Mieszkanie plus" rząd chce wybudować w całej Polsce tysiące mieszkań na wynajem.– Obecnie około 40 proc. rodzin nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania, bo nie ma zdolności kredytowej ani też wystarczających środków na wynajęcie go na rynku komercyjnym – tłumaczy Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. – Chcemy to zmienić. Klucze do pierwszego mieszkania planujemy przekazać już w 2019 r.
Nasze miasto nie ma i nie miała w ostatnim okresie dziury w budżecie miasta,dzięki i mymi funduszy europejskich i Mlekovicie.
Za więc się pytam dlaczego sprzedał Pan Burmistrz i radni naszego miasta grunty miejskie,dla prywatnego Dewelopera?
Można też się wszystkiego spodziewać po aktualnych Włodarzach naszego miasta miłościwie nam panujących,może następne jest na sprywatyzowanie i sprzedasz nasze Wodociągi ZWKiEC i Gospodarka Komunalna ZGM ?
Jak co roku "Wspólnota" opublikowała ranking dochodów samorządów. Miasto Wysokie Mazowieckie spośród 267 miast zajęło, 13 miejsce w Polsce. - Jest to bardzo wysoka lokata, tym bardziej, że w pierwszej dziewięćdziesiątce jesteśmy jedynymi z województwa podlaskiego - podkreślają samorządowcy wysokomazowieccy
Ranking najzamożniejszych samorządów to jedno z najstabilniejszych zestawień przygotowywanych przez wydawnictwo samorządu terytorialnego. Wysokie Mazowieckie z roku na rok zajmuje w rankingu coraz wyższe miejsce. Dla porównania, w roku 2015 było to 24 miejsce, natomiast w roku 2014 było to 42 miejsce.
Do obliczania wskaźnika użytego w rankingu, pominięte zostały wpływy z dotacji celowych. W okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych dotacje takie mają jedynie chwilowy, ale bardzo silny wpływ na dochody. Uwzględniono natomiast dochody własne i otrzymane subwencje, które następnie podzielone zostały przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej.
– Obliczona w powyższy sposób zamożność naszego miasta w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosła 3 568,65 zł, dając nam 13 pozycję wśród najzamożniejszych Miast Powiatowych w Polsce – cieszą się samorządowcy.
JUŻ MOŻEMY SIĘ POŻEGNAĆ Z TARGOWICĄ Miejską i Osiedlem Targówek! POWSTANIE TAM PRYWATNY FOLWARK (Osiedle Zielone Tarasy)
Powstanie nam mieszkańcom miasta Wysokiego Mazowieckiego i gminy wysokomazowieckiej,prywatny FOLWARK na miarę naszych czasów (Dobrej Zmiany) pod nazwą- Osiedle Zielone Tarasy na terenie zasobów miasta (Czyli naszych mieszkańców i podatników a nie na prywatnych terenach Pana Burmistrza i radnych miasta)
Przedstawiamy Państwu najnowszą inwestycję firmy MASTER Emil Borys w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Kościelnej. Nowoczesny budynek oferuje 50 mieszkań o wysokim standardzie, zamknięty garaż podziemny, windę oraz komórki lokatorskie. W każdym lokalu znajduje się balkon, natomiast na parterze dostępne są także duże tarasy zielone. Teren na około budynku jest ogrodzony. Dodatkowo dla Państwa komfortu w każdej klatce schodowej znajduje się wózkownia.
Zapraszam firma MASTER Emil Borys w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Kościelnej.Po ostatnie mieszkania realizowane w I etapie budowy nowego osiedla przy ul. Kościelnej w Wysokiem Mazowieckiem. Odbiór planowany w lipcu 2018 r.
WSTĘPNY PROGRAM WYBORCZY MARIUSZA LEONIAKA (LEONA) NA MIASTO WYSOKIE MAZOWIECKIE
Przestawiamy jeden z wielu pomysłów Pana Mariusza Leoniaka na zagospodarowanie terenu Rynku Miejskiego Wysokiem Mazowieckiem piątek, 8 sierpnia 2014
Punkt 8. Budowa i lokalizacja amfiteatru (Muszli Koncertowej), skate-parku i terenów rekreacyjnych, podłączenie sieci Wi-Fi na Osiedlu Targówek plac Targowiska Miejskiego przy ulicy Kościelnej i Przechodniej, z pozostawieniem dotychczasowej funkcji i statutu tego terenu jako placu targowego który to jest naszym dziedzictwem historycznym i społecznym.Budowę Wijaty takiej jak w Echo Lasu na Michałkach i nie dużego zalewu.
Budowa naturalnych ekranów dźwiękochłonnych (np. żywopłoty, iglaki) oraz zwrócenie uwagi na rosnący problem związany z nadmiernym natężeniem ruchu kołowego TIR-ów na ulicach Podlaskiej i Przechodniej w Wysokiem Mazowieckiem, skutkującym uciążliwym hałasem, zbytnią eksploatacją dróg, prowadzącą do ich wyniszczenia oraz emitowaniem przez samochody osobowe i TIR-y szkodliwych ilości spalin
Również przestawiamy alternatywę dla nowego Osiedla ,,Zielone Tarasy" Punkt 3 i 4
3. Utworzenie stref lub podstref ekonomicznych i przemysłowych na terenach po starym lotnisku przy ul. Warszawskiej w Wysokiem Mazowieckiem. Umożliwi to rozwój naszego miasta i stworzenie nowych miejsc pracy, a co za tymi idzie zatrzymanie migracji młodzieży i całych rodzin do innych miast i państw, w celu poszukiwania pracy i polepszenia swojego bytu.
4. Budowa mieszkań komunalnych i socjalnych na terenach po starym lotnisku przy ul. Warszawskiej. Ta lokalizacja i zmiany zagospodarowania przestrzennego jest niezbędna, aby uniknąć utworzenia osiedla socjalno-komunalnego typu getto przy ul. Przechodniej i Kościelnej, na terenie Targowiska Miejskiego (targowicy), takie skupiska powodują sztuczny podział między ludzkie na warstwy społeczne, co jest przyczyną tarć społecznych. Takie rozwiązanie zapewni i zwiększ bezpieczeństwo lokalnych wspólnot, jest to uniknięciem tworzenia tak zwanych gett XXI wieku , od takich takich rozwiązań odchodzą wszystkie miasta na świecie, dzięki tej lokalizacji unikniemy stworzenia getta w centrum miasta, w ten sposób zmienimy standardy życiowe i zwiększymy bezpieczeństwo mieszkańców, w którym są starcia społeczne, na tle socjologicznym, różne warstwy społeczne i unikniemy utworzenia getta, dzięki temu możemy dokonać skoku cywilizacyjnego. ze względów socjologicznych pozwoli młodym ludziom lepszy start.
Projekt: Budowa amfiteatru (Muszli Koncertowej) / stałej sceny koncertowej w Wysokiem Mazowieckiem - projekt Mariusza Leoniaka
Wysokie Mazowieckie 2015-09-14
Do Pana Burmistrza
Jarosława Siekierko
i Radnych Miasta
Wysokie Mazowieckie
Wniosek do projektu budżetu
Miasta Wysokie Mazowieckie
na rok 2016
A. Część ogólna
1. Wnioskodawca: Mariusz Leoniak
Nazwa:
MARIUSZ LEONIAK Budowa amfiteatru (Muszli Koncertowej) / stałej sceny koncertowej w Wysokiem Mazowieckiem
Adres siedziby, telefon, fax:
Miejscowość, kod pocztowy:
Wysokie Mazowieckie, 18-200 Ulica, nr: ?
Gmina: Wysokie Mazowieckie Powiat: Wysokomazowiecki
Województwo: Podlaskie
Telefon: 698-233-590 Fax:
E-mail:Wysokieinfo@gmail.com
B. Dane dotyczące wniosku
1. Nazwa wniosku (zadania, przedsięwzięcia):
Budowa amfiteatru / stałej sceny koncertowej
2. Lokalizacja realizacji wniosku (zadania, przedsięwzięcia):
Tereny zasobów gruntów miasta Wysokie Mazowieckie
Propozycja dwóch lokalizacji
1. Przy ul. Ludowej i 1 Maja za domem kultury w parku miejskim.
2. Targowisko miejskie (Targowica) przy ul. Kościelnej i Przechodniej.
3. Charakterystyka (opis) wniosku (zadania, przedsięwzięcia) wraz z uzasadnieniem celowości realizacji*:
Miasto kilkanaście lat temu zostało pozbawione własnej stałej sceny koncertowej. Po części było to spowodowane złym stanem technicznym obiektu miejskiego oraz renowacją parku przy ul. Mickiewicza.
Po wielu latach pora na odtworzenie – być może w innym miejscu – stałej sceny koncertowej na potrzeby organizowanych przez miasto i powiat imprez kulturalno-rozrywkowych.
Koszt rozstawienia tymczasowej sceny koncertowej, jej aranżacja etc. jest niewielki, aczkolwiek jest to koszt na stałe wpisany w organizację imprez plenerowych.
Jako miasto powiatowe z aspiracjami powinniśmy posiadać tego typu obiekt, aby umożliwić odciążenie budżetów organizowanych przez podmioty publiczne imprez kulturalnych.
Taka scena mogłaby powstać w parku na tyłach domu kultury i – aby zminimalizować ewentualny dyskomfort mieszkańców sąsiednich bloków – zwrócona sceną do ul. 1 Maja.
Poniżej proponowana lokalizacja:
A teraz przestawiamy trochę historię naszego miasta i Rynku Miejskiego (Targowicy)
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysokie_Mazowieckie
Podczas najazdu szwedzkiego, miasto zostało prawie całkowicie zniszczone. W XVIII wieku następuje powolna odbudowa miasta[11]. Przywilej Stanisława II Augusta z 24 maja 1780 roku nadaje dobrom Wysokie Mazowieckie będącym w posiadaniu Andrzeja Piotrowskiego, pozwolenie na odbywanie się jarmarków na św. Rocha, św. Antoniego, św. Andrzeja i św. Annę[12].
W Tekach Naruszewicza znajdujących się w Bibliotece Czartoryskich w Krakowie wpisano nieznane nadanie przywileju na targi dla miasta Wysokie, które 6 września 1499 r. w Wilnie uczynił Aleksander Jagiellończyk oraz inny dokument Aleksandra z 24 czerwca 1505 r., potwierdzający wójtostwo Janowi Hińczy. W Muzeum Narodowym w Krakowie znajduje się oryginalny akt, którym Aleksander król elekt w Mielniku w 1501 r. nadał Janowi Hińczy, wójtowi dziedzicznemu w mieście Wysokiem browar, na który tenże Hincza już przedtem otrzymał dokument w języku ruskim[9]. 4 stycznia 1503 roku ten sam Aleksander, już jako król, wydał w Wilnie przywileje na mocy którego miasto otrzymało prawa magdeburskie[12]. Następstwem czego był szybki rozwój miasta, które w XVI wieku stało się jednym z najważniejszych ośrodków miejskich na Podlasiu. Miasto znajdowało się w dzierżawie kolejnych starostów drohickich i wysockich: Jakuba Dowojnowicza, Jana Litawora Chreptowicza, Stanisława Olędzkiego, Aleksandra Czosnowskiego i Przecława Gnojeńskiego[8].
W XVI wieku bierze również początek zmiana nazwy miasta na Wysokie Mazowieckie, celem odróżnienia go od miasta Wysokie leżącego na Litwie[11].
W połowie XIX wieku następuje ponowne ożywienie rynku targowego i cerkwianego oraz 5 ulic: Długiej, Dworskiej, Zarzecznej, Mystkowskiej, Kościelnej[11]. W nocy z 23/24 stycznia 1863 roku[17] miała miejsce bitwa w Wysokiem Mazowieckiem oddziałów powstańczych z Kozakami[18]. Na miejscowym cmentarzu znajduje się grób powstańców styczniowych. W 1865 r. liczba mieszkańców wzrosła do 2865, a domów 176. W 1869 r. miasto zostało zdegradowane do rzędu osady wiejskiej[11]. Odzyskanie praw miejskich nastąpiło dopiero 4 lutego 1919 roku[19].
W nocy z 26 na 27 grudnia 1905 roku Organizacja Techniczno-Bojowa Polskiej Partii Socjalistycznej, pod dowództwem Ludwika Śledzińskiego, dokonała napadu na kasę powiatową. Zdobyto około 480 tys. rubli, które przeznaczono na działalność rewolucyjną PPS, zakup amunicji i broni. Pierwotnie pieniądze zostały przesłane przez władze zaborcze z Petersburga z przeznaczeniem na budowę fortu wojskowego w Zambrowie[20].
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysokie_Mazowieckie
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękujemy bardzo za komentarz Redakcja Wysokie Mazowieckie info